DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Akce

  yes  Škola štěňat podzim 2011/Puppy school Autumn 2011 - připravily ji na Nové Senince dvě zkušené chovatelky Klára Strnadlová a Jana Fialová. Vyšlo nám krásné slunečné počasí, ikdyž už ze strnišť (v tomto případě z hor) foukal studený vítr.                                                                                                V sobotu ráno uspořádaly pro štěnda a jejich páničky soutěž. Připadá mi, že chtěly nenápadně zjistit jak jsou na tom páničci a jejich svěřenci s komunikací mezi sebou. Všichni soutěžící to bravurně zvládli a užili si spoustu legrace. Následoval blok přednášek jak pečovat o pejsky, o jejich výchově, růstu, atd., atd. Několikrát se dělala výstava a hodně se česalo a stříhalo. MVDr. Vítěslav Novák popovídal o věčném problému displazii, jaké nemoci a neduhy u našich čtyřnohých mazlíčků hrozí, o očkování, správné výživě a zátěži.                                                                                                                                   Velké poděkování a chvála Kláře a Janě. Školu štěňat zvládly na jedničku s hvězdičkou. Také jsme opět viděli Sašu (Alexandr od řeky Dyje) a byli jsme z něj nadčení.                                                                                                                                                                                               

 

                        

                                                                                                                     

          

 yes    Novofundlandská dovolená léto 2011/ newfoundland holiday summer 2011 - Horská chata Nová Seninka http://www.novaseninka.cz/. Příjemě strávených deset dnů s kamarádi v krásné přírodě Jeseníků. Několikrát jsme vyrazili na vodu  k rybníku u obce Králíky. Počasí nám dopřálo plno sluníčka. Večer se posedělo a zazpívalo u táboráku. Příjemným zpestřením byla projíždka na koních. Standova kuchyně byla výtečná a hodně nás rozmazloval. 

  

                

yes  Od 1.10. - 3 .10.2010 se konalo podzimní setkání v Mostkovicích na Prostějovsku.

     Byla to super akce. Zkusili jsme si výstavu, soutěžili, řekli jak stříhat pejsky a zjistili , jak na naše skvělá štěňátka aby nám jednou nepřerostla přes hlavu. Plno informací jsme získali z diskuse s MVDr. V. Novákem, který si na nás udělal čas. A hlavně se setkala parta stejně postižených lidí (fundlandmanie) a tak jsme si užili plno zábavy. Přijelo pět Julinčiných štěňátek a tak si mohla Kačenka se sourozenci hrát a dosyta té možnosti využila. 

     

      


Video:
 
 
 
yes3.-10.7.2010 Týn nad Vltavou

     Dovolená se vydařila! Příjemné prostředí, báječní lidé a jejich úžasní psí miláčci. Elinka objevila, jak by  bylo fajn mít sourozence, já jsem zjistila, že tři děti je úžasná vize, i když jednoduché to asi nebude. Pepíček s Dorotkou byli skvělí! 

 Kerča i Meda zhubly každá kilo. U Medušky to nejspíš dělá ztráta srsti, tu jsme tam skoro všechnu nechali. No a  Kerča běhala a běhala, ke stolu se bála a tak těch dobrot co se rozdávalo na ni mnoho nezbylo!

     Dvakrát jsme si udělali výlet do Židovy strouhy, pokaždé z jiné strany.

     Čas jsme si našli i na vodu ve Veselé nad Lužnicí v bývalé pískovně , kde byl dobrý přístup k vodě, sluníčko i stín pro pejsky i páníčky. Jen člun to chudák nevydržel!

     Byli jsme i na návštěvě u budoucích páníčků jednoho z Jůlinčiných štěňátek, udělali jsme zátěžový test! Po zahradě jim najednou běhalo 12 velkých psů. Marjánka, Gema, Jůlinka, Ajša, Cayenn, Carolinka, Clara,Iaroušek, Meduška, Kerinka, Akina, Dina a jeden domácí jezevčík! 

     Meduška strávila hodně času v chatce, nožičky už jí tak neslouží, ale těhotná Jůlinka a nemocná Marjánka zvládly to co ostatní!

     Jůlince držíme palečky, bude brzo rodit. Máme u ní zamluvenou jednu holčičku, tak se už nemůžeme dočkat! Zase bude barák plný! Takže Jůlinko drž se!!!                                                

       

  

yes  23.-25.4.2010 Ježov 

   Přijeli jsme až v sobotu, Elinka byla po nemoci a tak jsme ji raději svěřili babičce a dědečkovi. A sami po dlouhé době, samozřejmě s Kerčou a Medou jsme vyrazili na víkend! Bylo to milé a přátelské, taková úžasná symbióza mezi člověkem a psem. Meduška se tam báječně vyspinkala, Kerince se úplně nejvíc líbilo sednout si na kraj bazénu, snad aby vyrovnala výškový rozdíl. Vyzkoušeli jsme si výstavu, vyčesali jsme kožichy a taky jsme se opálili! A hlavně BYLO SE NA CO DÍVAT! 

   Teď se těšíme na štěňátko, takže Jůlinko HÁREJ! šup šup!!! 

      

 

   5.-7.3.2010  Nové mlýny - Pálava

Vítání jara se vydařilo! Byli jsme přizváni na setkání se štěňaty a báječně jsme si to užili! Lída nám pomohla založit tyto stránky. Dostali jsme velkou dávku energie, kterou kolem sebe šíří nejen báječní psi, ale i jejich páníčkové. Jen škoda, že výkend trvá tak krátce. Budeme se těšit na další podobné setkání !!!!
   
 
 
 
     Zůčastnili jsem se školy štěňat a školy chovatelů, kterou nám připravili Lída a Radek Fialovi. Obě se konaly v Ptenském dvorku. Dostali jsme mnoho dobrých a užitečných rad pro chov i úpravu psů. Vřele doporučujeme účast na podobných akcích této dvojice. Dokáží pomoci i poradit téměř se vším. Tímto jim děkujeme !!!! 
aktualizováno: 23.03.2014 22:04:37